• Ocenenie a poďakovanie žiakom za vzornú reprezentáciu školy

• Aj v školskom roku 2022/2023 sa žiaci našej školy úspešne zapojili do veľkého počtu predmetových olympiád, výtvarných a športových súťaží. Na základe ich výsledkov už tradične vedenie školy oceňuje najúspešnejších  a najaktívnejších žiakov, pre ktorých boli pripravené pekné vecné a finančné  odmeny.  Aj tento školský rok hodnotíme z hľadiska zapojenia a úspešnosti žiakov v jednotlivých školských súťažiach veľmi  kladne. Dňa 30. júna riaditeľ školy Roman Švec prijal všetkých ocenených žiakov. Poďakoval sa im za úspešnú reprezentáciu školy a zaželal im veľa zdravia, šťastia, spokojnosti a úspešný budúci školský rok.

• Školský výlet do Moravského krasu

• Dňa 28.6. 2023 sa žiaci 3.A, 3.B a 4.C vybrali na školský výlet do Moravského krasu. Navštívili priepasť Macochu. Najprv sa s úžasom pozerali z vyhliadkového mostíka do priepasti. Potom absolvovali zjazd lanovkou k Punkevnej jaskyni. Pre niektoré deti to bola premiérová jazda lanovkou. Nasledovala komentovaná prehliadka jaskyne. Bola rozdelená na dve časti. Najprv prekonávali polovicu trasy pešo. Dostali sa priamo na dno priepasti, kde si vypočuli povesť „O zlej macoche“. Potom sa presunuli na druhú časť prehliadky, ktorá viedla zatopenou časťou jaskyne. Riekou Punkva sa plavili na loďkách, čo bol pre nich neskutočný zážitok. Obdivovali krásu a silu  prírody, ktorá vytvorila takú nádheru. Poslednou zastávkou bol Skalný mlyn, kde sa deti presunuli vláčikom. Žiaci s pani učiteľkami si užili deň plný radosti, zábavy a nových skúseností. Výlet bol krásnou bodkou tohto školského roka.

Mgr. Sylvia Chocholáčková