• Režim ŠKD

• 6.00 - 8.00

Ranné schádzanie sa detí pred vyučovaním (pozeranie rozprávok, spoločenské hry, čítanie rozprávok - individuálne, spoločné a kolektívne hry)

11.40 - 12.30   OBED

• hygienické návyky, kultúra stolovania
          • pomoc pri stravovaní - rozdávanie obedov, pomoc pri krájaní mäsa

12.30 - 13.15   ODPOČINKOVÁ ČINNOSŤ

Odpočinok na koberci oddych v prírode na lavičkách, dekách, na trávniku; relaxačné cvičenia; ; pokojné hry, tvorivé, tematické hry s pravidlami; stolové a spoločenské hry podľa výberu detí; prezeranie obrázkov, zbierok albumov; čítanie časopisov, kníh; počúvanie rádia, magnetofónových nahrávok, premietanie filmov; rozhovory o prečítaných knihách, televíznych, divadelných predstaveniach; rozprávanie s vychovávateľkou o problémoch žiakov; rozprávanie vlastných zážitkov; hry s hračkami; Relaxácia s hudbou a cvičením

13,15 - 14.15    Rekreačná oblasť výchovy

Dbať na bezpečnosť detí pri hrách, rozvíjať športovú zdatnosť, viesť deti k pravidelnému pohybu, vzbudiť záujem o súťaživé hry, rozvíjať hrubú motoriku, pohybovú obratnosť, preferovať zdravé súťaženie, relaxovať pravidelným cvičením a pohybom, uplatňovať základné princípy zdravého životného štýlu, precvičovať pozornosť a presnosť, dodržiavať pravidlá hry, vedieť prijať prehru, súťaživosť fair - play , rozvíjať zmysel pre dynamiku pohybu, rozvíjať fyzickú kondíciu.

14.15 - 15.00   Záujmová činnosť vo výchovno-vzdelávacej oblasti

Esteticko-výchovná - zisťovanie výtvarných schopností žiakov; práca z prírodného materiálu; výtvarné stvárnenie skutočnosti, zoznámenie sa s ilustráciou v knihe; kreslenie a maľovanie na námety jarnej prírody; práca s modelovacou hmotou; hra s hlasom, nácvik piesne; vytlieskavanie a vyklopkávanie rytmu; pocúvanie detských piesní; nácvik ľudovej hudobno-pohybovej hry; dramatizácia rozprávky.

Spoločensko-vedná - posilniť úctu ku kultúrnym hodnotám v blízkom okolí, rozvíjať základy vzťahu k umeniu, rozvíjať talent a špecifické schopnosti, rozvíjať základy tvorivých schopností a zručností, prejavovať pozitívny vzťah k jednoduchej estetickej úprave prostredia
          podieľať sa na príprave kultúrnych podujatí v oddelení, objavovať  krásu v bežnom živote

Telovýchovná, zdravotná a športová - dbať na bezpečnosť detí pri hrách, rozvíjať športovú zdatnosť, viesť deti k pravidelnému pohybu, vzbudiť záujem o súťaživé hry, rozvíjať hrubú motoriku, pohybovú obratnosť, preferovať zdravé súťaženie, relaxovať pravidelným cvičením a pohybom, uplatňovať základné princípy zdravého životného štýlu, precvičovať pozornosť a presnosť, dodržiavať pravidlá hry, vedieť prijať prehru, súťaživosť fair - play , rozvíjať zmysel pre dynamiku pohybu, rozvíjať fyzickú kondíciu.

Pracovno-technická - rozvíjať základné zručnosti, zdokonaľovať presnosť, obratnosť, zručnosť a bezpečnosť pri práci, upevniť predstavivosť a trpezlivosť; navrhnúť, vytvoriť, rozvíjať cit pre krásu; rozvíjať fantáziu, jemnú motoriku; zodpovednosť, čistotu pri práci, bezpečnosť.

Prírodovedno -  enviromentálna - pestovať kladný vzťah k prírode, pozorovať a poznávať ju, pochopiť základné princípy ochrany životného prostredia, oceniť dôležitosť prírody, vzbudiť záujem a radosť o les, starostlivosť o kvety, poznať niektoré druhy izbových kvetov, rozvíjať vedomosti o lesnom ekosystéme, rozširovať poznatky o zvieratách, vnímať potrebu šetrenia a ochrany vody, poznávať jednotlivé druhy stromov, separovať a triediť odpad.

Vzdelávacia rozvíjať autonómnosť v príprave na vyučovaní, rozvíjať efektívne spôsoby učenia sa , získavať nové poznatky a informácie z rôznych zdrojov, získavať vzťah k celoživotnému vzdelávaniu

15.00 - 16.00    Vzdelávacia činnosť výchovy

Didaktické hry z matematiky, slovenského jazyka, prírodoveda - doplňovačky, tajničky, kvízy, čitateľská dielňa, zmyslové hry, slovná zásoba, hlavolamy, reprodukcia čítaného textu.